GBM 8100 - stroj pro lepenou vazbu V2 s pneumatickým lisováním bloku a obálky

Popis produktu
Vytisknout

Stroj pro lepenou vazbu tavným lepidlem, inovované řady se vyznačuje vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou. Disponuje funkcemi, které jsou obvykle vyhrazeny strojům výrazně vyšších cenových kategorií.

Zalisování bloku po jeho vložení do uchycovacích čelistí je prováděno pneumaticky.

Stroj disponuje frézou, která hřbet důkladně odfrézuje, a tím otevře vlákno papíru pro důkladné nasáknutí lepidla. Tento postup garantuje velmi dobrou pevnost lepené brožury. Výška odfrézování je cca 1,5 mm. V případě potřeby, např. při výrobě trhacích bloků bez obálky, lze frézu a lis obálky vypnout. I v případě vazby z volných listů přináší fréza, na rozdíl od pouhých nasekávacích nožů apod., značnou výhodu v tom, že důkladně „otevře“ vlákno papíru, čímž umožní nasáknutí lepidla, a tím docílení pevnějšího spojení (viz obr. – vlákno papíru po opracování frézou GBM)

Zalisování obálky je prováděno pneumaticky podojezdu nad ručně založenou obálku. Lisovací sílu lze plynulenastavit dle potřeby až do hodnoty 5 ATM.Dobu lisování obálky lze nastavit na ovládacím panelu v rozmezí 1-9 sec. Součástí lisu obálky je otočné kolo, které umožňuje snadné nastavení výšky lisu obálky a tím přítlaku obálky na hřbet bloku. Tímto komplexním nastavením lze docílit ostré hrany vazby. Pneumatické prvky, které zajišťují tyto funkce, jsou ve srovnání s klasickým provedením při ovládání motory spolehlivější a nenáročné na údržbu.

Stroj je vybaven ovládacím panelem s dotykovou obrazovkou a s integrovaným počítadlem cyklů.

Součástí dodávky a ceny je i vývěva, umístěná ve stojanu stroje, která odsává papírový obrus z frézy.

Nanášení lepidla je prováděno 2 nanášecími válci lepidla a jedním stíracím válcem

Stroj je vybaven profesionálním stranovým nanášením lepidla, jehož šíře se automaticky nastavuje dle šíře knižního bloku.Toto řešení garantuje rovnoměrné nanesení lepidla na bok bloku a tím docílení pevné vazby estetického vzhledu. Vana lepidla na boky je oddělená od vany lepidla na hřbet, což umožňuje použití speciálního lepidla na boky knižního bloku. Tato možnost byla doposud vyhrazena pouze strojům ve výrazně vyšších cenových kategoriích.

Pracovní postup: Obsluha založí blok do čelistí pro uchycení bloku, založí obálku na nastavené dorazy a stiskne tlačítko start. Alternativně lze zvolit automatický cyklus a stroj začne pracovat automaticky po založení bloku do čelistí. Vozík čelistí bloku se začne pohybovat zleva doprava. Blok nejprve přejede přes frézu s nasekávacím nožíkem (obrus frézy je odsát vývěvou do záchytného vaku), poté je hřbet brožury začištěn pevným kartáčem a následuje nanesení lepidla. Poté vozík s blokem zastaví nad lisem obálky, který je automaticky aktivován a zalisuje obálku na hřbet bloku.

Technické parametry:

Model

GBM 8100

Max. délky vazby (mm)/ výška bloku

320/430

Max. tloušťka vazby (mm)

50

Max. hodinový výkon*

300

Max. rozměr obálky

340x680

Doporučená gramáž obálky (g/m2)**

100 – 300

Lisování obálky

pneumaticky

Lisování bloku

pneumaticky

Rozměry d x h x v (cm)

145x75x126

Napětí (V)/ příkon

230V/2800W při zahřívání

Váha (kg) cca

295

doba zahřívání***

cca 30 -40min.

Maximální teplota lepidla

200° C

* Parametr je závislý na síle bloku, typu lepidla a zručnosti obsluhy

** Obálky vyšších gramáží doporučujeme předem rýhovat

*** V závislosti na okolní teplotě a druhu použitého lepidla

Další produkty v kategorii

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3

Knihařský stroj pro lepenou vazbu V2 tavným lepidlem se vyznačuje vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou.

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3
Stroj pro lepenou vazbu  GBM 986V

Stroj pro lepenou vazbu GBM 986V

Knihařský stroj pro lepenou vazbu V2 tavným lepidlem, inovované řady GBM, se vyznačují vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou.

 

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

Stroj pro lepenou vazbu GBM 986V

Stroj pro lepenou vazbu  GBM 986V
Lepička FOURBIND EXPLORE

Lepička FOURBIND EXPLORE

Jistě se řada z vás setkává s problémem pevnosti lepené vazby  (V2) zejména u hodnotných  tiskovin, zhotovených na křídovém papíru vyšší gramáže.

Obzvláště je tento problém aktuální u náročných produktů, jako je fotokniha, kde je vyžadována vysoká pevnost vazby při dlouhodobém a opakovaném použití.

Jediným spolehlivým řešením tohoto problému je provedení vazby polyuretanovým lepidlem na speciálním stroji, konstrukčně řešenému pro práci s polyuretanovým lepidlem (PUR).

Dlouholetý italský výrobce strojů pro lepenou vazbu V2, firma Fourbind S.R.L. , která se specializuje zejména na výrobu strojů pro vazbu PUR lepidlem nabízí výkonné řešení pro tuto oblast.

 

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

Lepička FOURBIND EXPLORE

Lepička FOURBIND EXPLORE
GBM 955 stroj pro lepenou vazbu

GBM 955 stroj pro lepenou vazbu

Stroj pro lepenou vazbu tavným lepidlem, inovované řady GBM, se vyznačuje vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou. Disponuje funkcemi, které jsou obvykle vyhrazeny strojům výrazně vyšších cenových kategorií.

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

GBM 955 stroj pro lepenou vazbu

GBM 955 stroj pro lepenou vazbu