GBM T9 PUR

Popis produktu Doporučit
Vytisknout

Stroje pro lepenou vazbu polyuretanovým lepidlem GBM T9 PUR a GBM T9 PUR/EVA.

 

Stroje jsou produktem zavedeného čínského výrobce. Jsou řešením pro ty, kteří požadují vysokou pevnost vazby i u křídových papírů vyšších gramáží. Lepení vazby V2 polyuretanovým lepidlem je jedinou možností spolehlivého lepení náročných tiskovin, jako je například fotokniha tak, aby lepená vazba svou pevností vyhověla nárokům kladeným na tento druh produktu.

Stroje disponují uzavřeným systémem nanášení PUR lepidla. Uzavřený systém umožňuje provoz bez výparů z lepidla. Samozřejmostí je i boční nanášení lepidla.

 

Stroje GBM T9 vychází z osvědčené konstrukce strojů pro lepenou vazbu tavným lepidlem a jsou charakteristické svou spolehlivostí, jednoduchou obsluhou a kvalitními výsledky vazby.

Pro perfektní přípravu hřbetu je stroj vybaven frézou, která srovná hřbet a otevře vlákno papíru a umožní tak důkladnou penetraci hřbetu lepidlem.

Vysoká kvalita a pevnost vázaných produktů, snadná obsluha a nízké provozní náklady předurčuje tyto stroje pro všechny, kteří vyžadují spolehlivou vazbu fotoknih a podobných produktů.

Stroj GBM T9/PUR je určen pro lepení PUR lepidlem, stroj GBM T9 PUR/EVA je vybaven 2 tanky na lepidlo a umožňuje jak lepení PUR lepidlem, tak i klasickým tavným lepidlem EVA.

Stroj disponuje nejen nasekávacím nožem pro zdrsnění hřbetu bloku, ale i frézou, která hřbet důkladně odfrézuje, a tím otevře vlákno papíru pro důkladné nasáknutí lepidla. Tento postup garantuje velmi dobrou pevnost lepené brožury. Výška odfrézování je až 1,5 mm. V případě potřeby, např. při výrobě trhacích bloků bez obálky, lze frézu a lis obálky vypnout. I v případě vazby z volných listů přináší fréza, na rozdíl od pouhých nasekávacích nožů apod., značnou výhodu v tom, že důkladně „otevře“ vlákno papíru, čímž umožní nasáknutí lepidla, a tím docílení pevnějšího spojení (viz obr. – vlákno papíru po opracování frézou GBM)

Zalisování obálky je prováděno motorem po dojezdu nad ručně založenou obálku. Dobu lisování obálky lze taktéž nastavit časovým spínačem v rozmezí 1 – 7 vteřin. Součástí lisu obálky jsou 2 otočné knoflíky, které umožňují snadné nastavení výšky lisu obálky na levé i pravé straně a tím určit míru přítlaku obálky na hřbet bloku. Tímto nastavením lze docílit ostré hrany vazby.

Stroj je vybaven ovládacím panelem s dotykovou obrazovkou a s integrovaným počítadlem cyklů.

Součástí dodávky a ceny je i výkonná vývěva, umístěná ve stojanu stroje, která odsává papírový obrus z frézy.

Nanášení lepidla na hřbet bloku je prováděno uzavřeným nanášecím systémem vč. bočního nanášení lepidla. Lepidlo je vytlačováno stlačeným vzduchem s možností nastavení tlaku a tím regulací množství lepidla.  Kompresor je integrován ve stroji.

Délku nánosu lepidla na hřbet bloku lze nastavit.

Stroj je vybaven vývěvou pro odsávání výparů tavného lepidla s možností vyvedení mimo pracovní prostor.

Ovládání stroje se provádí na přehledné 7 palcové obrazovce.

Používají se standardní 2 kg náplně PUR lepidla (např. Henkel nebo Planatol)

Pracovní postup: Obsluha založí blok do čelistí pro uchycení bloku, založí obálku na nastavené dorazy a stiskne tlačítko start. Alternativně lze zvolit automatický cyklus a stroj začne pracovat automaticky po založení bloku do čelistí. Vozík čelistí bloku se začne pohybovat zleva doprava. Blok nejprve přejede přes frézu s nasekávacím nožíkem (obrus frézy je odsát vývěvou do záchytného vaku), poté je hřbet brožury začištěn pevným kartáčem a následuje nanesení lepidla. Poté vozík s blokem zastaví nad lisem obálky, který je automaticky aktivován a zalisuje obálku na hřbet bloku.

 

TECHNICKÉ PARAMETRY

 

Délka bloku max. 

420 mm

Tloušťka hřbetu max.

58 mm

Mechanická rychlost

až 200 cyklů / hod

Srovnávací fréza hřbetu

1,5 mm

Odsávání obrusu z frézy

ano

Kapacita tanku lepidla

2 kg

Příkon

max. 3 kW při zahřívání, 230 V, 1 fáze

Váha

cca 250 kg

Délka bloku max.

420 mm

 

  • Možnost nastavení délky nánosu lepidla na knižní blok

Další produkty v kategorii

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3

Knihařský stroj pro lepenou vazbu V2 tavným lepidlem se vyznačuje vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou.

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3
Stroj pro lepenou vazbu  GBM 986V

Stroj pro lepenou vazbu GBM 986V

Knihařský stroj pro lepenou vazbu V2 tavným lepidlem, inovované řady GBM, se vyznačují vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou.

 

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

Stroj pro lepenou vazbu GBM 986V

Stroj pro lepenou vazbu  GBM 986V
Lepička FOURBIND EXPLORE

Lepička FOURBIND EXPLORE

Jistě se řada z vás setkává s problémem pevnosti lepené vazby  (V2) zejména u hodnotných  tiskovin, zhotovených na křídovém papíru vyšší gramáže.

Obzvláště je tento problém aktuální u náročných produktů, jako je fotokniha, kde je vyžadována vysoká pevnost vazby při dlouhodobém a opakovaném použití.

Jediným spolehlivým řešením tohoto problému je provedení vazby polyuretanovým lepidlem na speciálním stroji, konstrukčně řešenému pro práci s polyuretanovým lepidlem (PUR).

Dlouholetý italský výrobce strojů pro lepenou vazbu V2, firma Fourbind S.R.L. , která se specializuje zejména na výrobu strojů pro vazbu PUR lepidlem nabízí výkonné řešení pro tuto oblast.

 

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

Lepička FOURBIND EXPLORE

Lepička FOURBIND EXPLORE
GBM 955 stroj pro lepenou vazbu

GBM 955 stroj pro lepenou vazbu

Stroj pro lepenou vazbu tavným lepidlem, inovované řady GBM, se vyznačuje vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou. Disponuje funkcemi, které jsou obvykle vyhrazeny strojům výrazně vyšších cenových kategorií.

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

GBM 955 stroj pro lepenou vazbu

GBM 955 stroj pro lepenou vazbu