GBM 60-R

Popis produktu Doporučit
Vytisknout

Stroj pro lepenou vazbu tavným lepidlem čínského výrobce s dlouholetou tradicí se vyznačují vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou. Disponuje funkcemi, které jsou obvykle vyhrazeny strojům výrazně vyšších cenových kategorií.

  • Zalisování bloku po jeho vložení do uchycovacích čelistí je prováděno motoricky
  • Stroj disponuje nejen nasekávacím nožem pro zdrsnění hřbetu bloku, ale i frézou, opatřenou 20 ti zuby, která hřbet důkladně odfrézuje, a tím otevře vlákno papíru pro důkladné nasáknutí lepidla. Tento postup garantuje velmi dobrou pevnost lepené brožury.  I v případě vazby z volných listů přináší fréza, na rozdíl od pouhých nasekávacích nožů apod., značnou výhodu v tom, že důkladně „otevře“ vlákno papíru, čímž umožní nasáknutí lepidla, a tím docílení pevnějšího spojení (viz obr. – vlákno papíru po opracování frézou)
  • Zalisování obálky je prováděno motorem po dojezdu nad ručně založenou obálku. Dobu lisování obálky lze taktéž nastavit časovým spínačem. Součástí lisu obálky jsou 2 otočné knoflíky, které umožňují snadné nastavení výšky lisu obálky na levé i pravé straně a tím určit míru přítlaku obálky na hřbet bloku. Tímto nastavením lze docílit ostré hrany vazby.
  • Stroj je vybaven ovládacím panelem a integrovaným počítadlem cyklů.
  • Součástí dodávky a ceny je i vývěva, umístěná ve stojanu stroje, která odsává papírový obrus z frézy.
  • Nanášení lepidla je prováděno 2 nanášecími válci a jedním stíracím  s regulací síly nánosu pomocí stěrky.
  • Stroj disponuje profesionálním stranovým nanášením lepidla, jehož šíře se automaticky nastavuje dle šíře knižního bloku. Toto řešení garantuje rovnoměrné nanesení lepidla na bok bloku a tím docílení pevné vazby estetického vzhledu. Vana lepidla na boky je oddělená od vany lepidla na hřbet, což umožňuje použití speciálního lepidla na boky knižního bloku. Teplota obou van lepidla je individuálně nastavitelná, což umožňuje použít lepidla s různou teplotou zpracování. Tato možnost byla doposud vyhrazena pouze strojům ve výrazně vyšších cenových kategoriích.
  • Pracovní postup: Obsluha založí blok do čelistí pro uchycení bloku, založí obálku na nastavené dorazy a stiskne tlačítko start. Alternativně lze zvolit automatický cyklus a stroj začne pracovat automaticky po založení bloku do čelistí. Vozík čelistí bloku se začne pohybovat zleva doprava. Blok nejprve přejede přes frézu s nasekávacím nožíkem (obrus frézy je odsát vývěvou do záchytného vaku), poté je hřbet brožury začištěn pevným kartáčem a následuje nanesení lepidla na boky bloku 2 disky a následně válečkem na hřbet. Poté vozík s blokem zastaví nad lisem obálky, který je automaticky aktivován a zalisuje obálku na hřbet bloku.

 

Technické parametry: 

 

GBM 60-R A4

GBM 60-R A3

Ovládání stroje

 dotyková obrazovka

7“ dotyková obrazovka

Max. délka vazby (mm)

310

425

Max. tloušťka vazby (mm)

60

60

Fréza

Ano

Ano

Počet válců lepidla

1

3

Stranové nanášení lepidla disky

Ano

Ano

El. připojení

230V/1,5 kW

230V/1,8 kW

Váha (kg)

200

220

Další produkty v kategorii

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3

Knihařský stroj pro lepenou vazbu V2 tavným lepidlem se vyznačuje vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou.

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3

Stroj pro lepenou vazbu V2 GBM 950Z a 950 Z3
Stroj pro lepenou vazbu  GBM 986V

Stroj pro lepenou vazbu GBM 986V

Knihařský stroj pro lepenou vazbu V2 tavným lepidlem, inovované řady GBM, se vyznačují vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou.

 

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

Stroj pro lepenou vazbu GBM 986V

Stroj pro lepenou vazbu  GBM 986V
Lepička FOURBIND EXPLORE

Lepička FOURBIND EXPLORE

Jistě se řada z vás setkává s problémem pevnosti lepené vazby  (V2) zejména u hodnotných  tiskovin, zhotovených na křídovém papíru vyšší gramáže.

Obzvláště je tento problém aktuální u náročných produktů, jako je fotokniha, kde je vyžadována vysoká pevnost vazby při dlouhodobém a opakovaném použití.

Jediným spolehlivým řešením tohoto problému je provedení vazby polyuretanovým lepidlem na speciálním stroji, konstrukčně řešenému pro práci s polyuretanovým lepidlem (PUR).

Dlouholetý italský výrobce strojů pro lepenou vazbu V2, firma Fourbind S.R.L. , která se specializuje zejména na výrobu strojů pro vazbu PUR lepidlem nabízí výkonné řešení pro tuto oblast.

 

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

Lepička FOURBIND EXPLORE

Lepička FOURBIND EXPLORE
GBM 955 stroj pro lepenou vazbu

GBM 955 stroj pro lepenou vazbu

Stroj pro lepenou vazbu tavným lepidlem, inovované řady GBM, se vyznačuje vynikajícím poměrem mezi technickými parametry a cenou. Disponuje funkcemi, které jsou obvykle vyhrazeny strojům výrazně vyšších cenových kategorií.

Na objednávku
Poptat

Poptávám zboží

GBM 955 stroj pro lepenou vazbu

GBM 955 stroj pro lepenou vazbu